Jednolity styl w mieszkaniu

Podczas projektowania mieszkania zastanawiamy się, czy wybrane przez nas meble będą do siebie dobrze pasować. Zazwyczaj nie kupujemy gotowych zestawów, które wystarczy wstawić do pokoju. Lubimy wybierać z różnych ofert i stylów, aby znaleźć dla siebie ten odpowiedni. Jak jednak sprawić, aby nie stworzyć wrażenia zbytniego chaosu w naszych mieszkaniach, a jednocześnie, aby nie była to nudna i monotonna przestrzeń?

Jeden styl

Ważną zasada jest jednolitość. Jednak nie musi to być jednolitość absolutnie wszystkiego. Warto wybrać kilka mebli w jednym stylu, a resztę można wtedy dobierać bardziej swobodnie. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie ramy aranżacyjnej dla pokoju. Taką ramą mogą być sofy modułowe. Dzięki temu, że producent stworzył kilka typów sof w jednym stylu, możemy wybrać kilka z oferowanych modeli, w wybranym przez nas rozmiarze, aby dopasować je idealnie do naszej przestrzeni. Dzięki temu pokój będzie sprawiał wrażenie jednolitego i kojącego, bo nie trzeba się będzie rozpraszać na tym, że każdy mebel jest inny.

Dodatki bardziej swobodnie

Kiedy już stworzymy taką ramę, możemy dobierać pozostałe meble, które nie muszą już być idealnie dopasowane. Część mebli może być podobna, ale część może być w zupełnie przeciwnym stylu. Jeśli urządzamy klasyczny, minimalistyczny salon, możemy spróbować dołożyć szaloną lampę czy fotel, aby całość była nie tylko stylowa, ale i z charakterem. Dzięki takiemu zestawieniu istnieje większe prawdopodobieństwo, że nikt nie połączył tych mebli w taki sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *