Jak zaprojektować idealny gabinet?

Nie każdy ma mieszkanie, w którym może zmieścić wiele pokoi mających różne funkcje. Zazwyczaj kilka funkcji musimy upchnąć na niewielkiej przestrzeni.

Jedną z takich funkcji jest domowe biuro. Oprócz zadań zawodowych możemy tam zajmować się różnymi sprawami organizacyjnymi. Podstawowym meblem, który powinien się tam znaleźć, jest biurko. Musimy się zastanowić, ile miejsca możemy na nie wygospodarować. Jeżeli nie mamy do dyspozycji wielkiej przestrzeni, wybierzmy małe biurko, składając się z jednego modułu. Jeżeli jednak mamy więcej przestrzeni, a nawet cały pokój, warto kupić biurko narożne. Da nam ono więcej przestrzeni do pracy.

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie krzesło. Jeżeli planujemy spędzać dużo czasu przed biurkiem, trzeba kupić krzesło, które jest wyprofilowane i dopasowane do kręgosłupa. Oparcie powinno układać się w literę S, tak jak naturalna krzywizna kręgosłupa. Krzesło musi mieć też możliwość regulacji oparcia i podłokietników.

Kiedy mamy już odpowiednie podstawowe meble, możemy zastanowić się nad dodatkami, które umilą pokój. Przykładami takich mebli, które nie są niezbędne, ale dodają charakteru, są np. leżanki albo konsole. Jeżeli mamy odpowiednio dużo przestrzeni, będą one idealnymi dodatkami. Na leżance będziemy mogli odpocząć albo przeczytać książkę, a na konsoli odłożyć na chwilę różne rzeczy lub ustawić kilka dekoracji. Dzięki temu korzystanie z domowego gabinetu stanie się nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *