Czy warto kupić narożnik?

Meblując mieszkanie, dochodzimy do momentu wyboru odpowiedniej sofy. Przeglądamy mnóstwo ofert, wzorów, modeli i często nie wiemy, co wybrać. Wśród nich mamy również do wyboru narożniki. Czy taki narożnik nadaje się do każdego mieszkania?

Zazwyczaj wydaje się, że narożniki pasują jedynie do dużych mieszkań, gdzie przestrzeń dzienna jest większa. Narożnik, przez swoją budowę, czyli dodatkowy moduł, zajmuje zazwyczaj więcej miejsca. Jednak ostatnio w sklepach pojawiają się narożniki, które nie są tak duże, i z łatwością wpasują się nawet do najmniejszych mieszkań.

Jak wybierać takie niecodzienne sofy?

Przede wszystkim należy dokładnie zmierzyć miejsce, które narożnik może zająć. Co ważne, trzeba uwzględnić nawet tę przestrzeń, na której mebel bezpośrednio nie stoi. W związku z tym obszar powinien mieć kształt dosyć grubego prostokąta. Kiedy już wiemy, ile dokładnie przestrzeni mamy do dyspozycji, możemy zacząć przeglądać produkty i porównywać z wymiarami.

Styl

Kiedy już mamy wybranych kilka modeli, których rozmiary mieszczą się w naszych możliwościach, czas na zastanowienie się nad stylem. Jeżeli sofa jest jednym z pierwszych mebli, to później do niej będziemy dopasowywać kolejne. Jeżeli jednak ten przedmiot zostawiliśmy na koniec, to musimy wziąć pod uwagę to, w jakim stylu meble już mamy. Pytanie, co jest lepsze – kupno sofy na początku czy na końcu – pozostanie bez odpowiedzi. Nie ma na to reguły. Najważniejsze to zastanowić się, jaki styl nam odpowiada – czy będzie to mocno zdobiony mebel, z wieloma dodatkami, czy raczej coś prostszego, minimalistycznego.

Zalety narożnika

Niektórzy mogą zapytać, po co próbować zmieścić duży mebel w mieszkaniu, jeżeli nie zawsze na pierwszy rzut oka mamy miejsce. Narożnik to bardzo wygodny mebel, który pozwala odpocząć i wygodnie się wyciągnąć. Zazwyczaj umieszczamy sofę na wprost telewizora, w linii równoległej. Sprawia to, że musimy patrzeć na telewizor, siedząc. Narożnik pozwala nam na położenie się i patrzenie wprost jednocześnie. Dzięki temu możemy wygodnie wypocząć po długim dniu. Dlatego, jeśli uda nam się znaleźć narożnik, którego rozmiar będzie odpowiedni, warto zastanowić się nad jego zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *